تحریم طراحان ایرانی توسط GitHub ( گیت هاب )

۵ مرداد ۱۳۹۸
تحریم طراحان ایرانی توسط GitHub ( گیت هاب )

“در دیزی بازه حیای گربه کجا رفته ؟!”

طی 24 ساعت گذشته github  ( همان گربه بی حیا ! ) طی اقدامی احمقانه و غیر حرفه ای ( بدون اخطار قبلی ) تمامی اکانت های توسعه دهندگان و طراحان ایرانی را مسدود کرد !

حتی به گونه ای که دیگر امکان حذف اکانت و یا انتقال پروژه ها به سرویس دهنده های دیگر وجود ندارد !

روزی که گیت هاب توسط مایکروسافت خریداری شد بسیار متعجب شدم ! یک شرکت یهودی زاده انحصار طلب چگونه می تواند چنین سایتی را خریداری کند ! و البته با اعمال این تحریم کاملا به جوابم پی بردم !

با توجه به پیام های ارسالی به توسعه دهندگان ایرانی :

به‌موجب محدودیت‌های مربوط به قوانین تجارت [خارجی] ایالات متحده‌ی آمریکا، حساب کاربری شما در گیت‌هاب مسدود شده است. کاربران حساب‌های عادی (غیرسازمانی) تنها برای ارتباطات شخصی خود به سرویس‌های مخازن عمومی گیت‌هاب دسترسی محدودی خواهند داشت.

می توان به این نتیجه رسید دولت آمریکا بر خلاف ادعایش در پی تحریم دولت ایران نیست ! بلکه هدف اصلی آن تحریم مردم ایران و تحریم علم و دانش است !

و در آخر باید گفت دولت آمریکا و حامیانش با انجام چنین تحریم هایی به هیچ جایی نخواهند رسید، تنها انزجار و نفرت عموم جامعه به خصوص طراحان و توسعه دهندگان را به ارمغان خواند برد !

ما چند سالی بود که بر روی gitlab مشغول به فعالیت بودیم و این اواخر به github مهاجرت کرده بودیم ، ولی باز با افتخار به همان gitlab باز خواهیم گشت ، پیشنهاد من برای طراحان و توسعه دهندگانی که بر روی گیت فعالیت دارند همان gitlab هست .

gitlab اجازه ایجاد پروژه Private به صورت رایگان را نیز می دهد.


18 − 7 =

1 دیدگاه
 • Avatar

  علی

  با سلام خدمت نسیم نت.
  پبشنهاد بنده این هست که یک پلتفرم داخلی و بومی برای این کار طراحی و توسعه داده بشه. تا وقتی چشم انتظار و وابسته به امکانات دیگرا هستیم مشکلاتی مثل همین تغییر یکباره همچین سایت هایی خواهیم بود.
  همانطور که آپارات مشابه سرویس اشتراک ویدیو یوتیوب توسه داده شد.
  ممنون. آرزوی موفقیت

گروه طراحی نسیم نت

ورود به دنیای نسیم نت

مشاوره رایگان تلفنی
پل های ارتباطی با

گروه طراحی نسیم نت

روزهای کاری : شنبه تا چهارشنبه ( به استثنای روزهای تعطیل )
ساعت پاسخگویی : 9 صبح تا 2 بعد از ظهر

در صورتیکه قبل از خرید نیاز به مشاوره رایگان دارید در روزها و ساعات اعلام شده با ما تماس بگیرید تا شما را به صورت رایگان راهنمایی کنیم.

03537303047

09197437752